poniedziałek, 11 czerwca 2012

W stylu Alexis i Krystle - stroje w "Dynastii"

Niedawno zmarł Nolan Miller, twórca kostiumów "Dynastii."
"Dynastia"...
Stylistyka lat 80-tych (choć u nas pokazywana w latach 90-tych): złota lama, lureks, futra (prawdziwe, a jakże) fryzury i makijaże "na  lata 80te"  (no trudno się dziwić :) Wielkie poduszki u ramion, rękawiczki, żakardy, złote hafty, złote tłoczenia, cekiny, futrzane czapki, kapelusze, turbany, baskinki, woalki, kratki, sztuczne lejące się dzianiny, sztywna tafta, organdyna,  drapowania, marszczenia, asymetryczne dekolty, bufy,  perły, klipsy, broszki - cała masa gigantycznej sztucznej biżuterii, sztras,  falbany, toczki i złoto, złoto, złoto w ilościach wręcz bizantyjskich  ( kolor, nie kruszec :) 
Wszystko to, w czym wtedy spaliłabym się ze wstydu. Kicz, szmira i ten blink na wszystkim...  A dzisiaj stwierdzam, iż to ... inspirujące... Cóż na bohaterkach serialu nawet to, co uważam za jeden z największych grzechów przeciwko dobremu smakowi - owe poduchy na ramionach właśnie - wyglądają dobrze. Kostiumy - jak postaci serialu - są rysowane grubą kreską i po latach stwierdzam, że mają (te kostiumy) swój niepowtarzalny urok i dziś raczej śledziłabym zawartość garderoby Alexis i Krystle niż ich perypetie... :)

"Miller zaprojektował 3000 kostiumów w czasie powstawania serialu w latach 1981-1989. W 1984 roku otrzymał za swoją pracę nagrodę Emmy. Chociaż nie był znany jako projektant, Miller wylansował wiele trendów tamtej epoki – poduszki na ramionach, cekiny, baskinki. Budżet "Dynastii" na stroje wynosił 35 tysięcy dolarów tygodniowo. Miller wykorzystywał je co do dolara, tworząc szalone kreacje w stylu glamour. W wywiadzie udzielonym w 2003 roku Miller powiedział:
Producent "Dynastii", Aaron Spelling nie chciał widzieć tego samego kostiumu dwa razy. Tworzyłem fantazję na temat stylu życia bogaczy. Ci naprawdę bogaci właśnie tak żyją."

(cytat za: http://www.kimono.pl/Wspominamy-Nolana-Millera-ZOBACZ-najlepsze-kostiumy-z-DYNASTII-a4119)



Zła Alexis w czerwieniach, czerniach i wielkich dekoltach oraz krystalicznie dobra Krystle w jasnych kostiumach i bluzkach pod szyję... i z tą przedziwną fryzurą... Było - i jest - na co popatrzeć...



















































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Komentarze zawierające link nie będą publikowane.