poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Miss Dior Cherie

Perfumy, które dostałam w prezencie po tym , jak bardzo mi się spodobały. Wszystkie okoliczności tej historii są bardzo miłe, i tak kojarzą mi się te perfumy,  a zapach - jest naprawdę ładny.

"Tym razem Miss Dior Chérie nawiązuje do naturalnej elegancji i niewymuszonego wyrafinowania - tak typowych dla Paryżanek. Romantyczna dziewczyna jest obiektem radosnej, beztroskiej miłości i sama takiego uczucia szuka. Uosabia spontaniczną radość życia współczesnej, młodej dziewczyny.

François Demachy (naczelny "nos" Diora) określa ten zapach tak: "Miss Dior Chérie to kompozycja szyprowa, która rozwija się stopniowo. Rozpoczynają ją urocze, choć pikantne, świeże i owocowe nuty cytrusowe, następnie wyczuwalne stają się nuty kwiatowe, którym szlachetności dodaje elegancja paczuli. I jeszcze piżmowe zakończenie, ostatni ślad zapachu."
(...)
To kompozycja lekka i elegancka, a jednocześnie intensywna. Świeża, kwiatowa woda o delikatnej, wibrującej prostocie."


http://polki.pl/uroda_zapachy_artykul,10023116.html

W 2008 r. twarzą kampanii reklamowej była modelka Maryna Linchuk, zaś zdjęcia z tej kampanii są urocze parysko-różowo-różane, dziewczęce, radosne  i wdzięczne, do tego stopnia, że dwa pierwsze z nich trzymam na mojej toaletce:


W tej chwili twarzą perfum jest aktorka Natalie Portman, która została nią po sukcesie filmu "Czarny łabędź".

"Intensywne i uwodzicielskie spojrzenie. Lekka, kocia sylwetka...
Czy ktoś mógłby uosabiać „Chérie” Christiana Diora lepiej niż słynna aktorka Natalie Portman?
(...)
Miss Dior Chérie jest kwintesencją szyku Diora i współczesną wersją legendarnego zapachu Miss Dior stworzonego przez samego Christiana Diora w tym samym czasie, co rewolucyjny New Look.
Francois Demachy  zawsze chciał zachować w Miss Dior Chérie młodość i zuchwałość oryginalnej kompozycji. Dziś jeszcze pragnie wzbogacić zapach odrobiną nowoczesnej fantazji, która jest jego znakiem rozpoznawczym. Obdarzona ponadczasową elegancją Miss Dior wciąż obecna w nowej Miss Dior Chérie stanowi obietnicę miłości i szczęścia.

Miss Dior Chérie cechuje naturalna elegancja i niewymuszone wyrafinowanie, typowe dla Paryżanek. Romantyczna dziewczyna jest obiektem radosnej, beztroskiej miłości i sama takiego uczucia szuka. Uosabia spontaniczną radość życia współczesnej, młodej dziewczyny.

Niezwykły sposób, aby być wolną, podobać się...
Zapach zniewala już od pierwszej chwili, potem przychodzi uczucie bardziej nieoczekiwane. Dopracowana kompozycja odkrywa wszystkie oblicza młodej kobiety.
Miss Dior Chérie kryje w swoim wnętrzu prawdziwe bogactwo, które odsłania w zaskakujący i bardzo wyrazisty sposób.

François Demachy: „Miss Dior Chérie to kompozycja szyprowa, która rozwija się stopniowo. Rozpoczynają ją urocze, choć pikantne, świeże i owocowe nuty cytrusowe, następnie wyczuwalne stają się nuty kwiatowe, którym szlachetności dodaje elegancja paczuli. I jeszcze piżmowe zakończenie, ostatni ślad zapachu.”

- W nutach głowy, mandarynka sycylijska łączy się z delikatną czerwoną pomarańczą i bergamotką.
- Kobiece serce zapachu pulsuje efektownie absolutem jaśminu, mającego korzenie w Indiach i Egipcie. Klasyczne nuty tureckiej róży damasceńskiej wzbogaca absolut tunezyjskiej pomarańczy.
- Paczula, obowiązkowe wykończenie kompozycji szyprowych, zapewnia piękne przejście ku nutom podstawy. François Demachy wybrał niezwykłe zestawienie, które zaokrągla całość i pokazuje młody, nowoczesny charakter tego zapachu.
- Mocne, drzewne nuty tworzą strukturę podstawy zapachu, w której dominuje wetiwer i drzewo sandałowe.

 Miss Dior Chérie to zapachowy spacer, któremu towarzyszą najbardziej eleganckie nuty."
(....)
Flakon zapachu zaprojektowano równie starannie, jak suknie Diora. Ozdobiła go elegancka jedwabna kokardka, w kolorze białym, lub czarnym, w zależności od rodzaju wody.

Na dnie buteleczki – skrojonej jak kostium - znalazł się odciśnięty słynny motyw pepitki. Flakon już od samego początku zyskał bardzo charakterystyczną formę.
Słynna kokardka Couture stała się zwieńczeniem wyrafinowanej sylwetki, umożliwiającym jednocześnie odróżnienie różnych wersji zapachu: matowa kokardka zdobi flakon Miss Dior Chérie L’Eau, transparentna – Eau de Toilette, a metalowa podłużna wyróżnia buteleczkę Miss Dior Chérie Eau de Parfum. To nowoczesna interpretacja ponadczasowej, uwodzicielskiej legendy New Look…
Dziś flakon zyskuje jeszcze więcej wyrafinowania Couture za sprawą obramowanej etykiety, zatopionej w szkle."

http://glow.pl/uroda/zapachy/miss-dior-cherie-wspolczesna-wersja-legendarnego-z/

Kampania reklamowa z Natalie Portman również stawia na dziewczęcość, lekkość, niewymuszoną elegancję, paryski szyk, wyrafinowanie, odrobinę nagości i  kolorystykę bladoróżówo-czarną, dziewczęce kokardki i róże:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Komentarze zawierające link nie będą publikowane.